Socializmus na Slovensku = SMERom k nepokoju...

Autor: Peter Harvan | 16.4.2018 o 17:17 | (upravené 17.4.2018 o 12:52) Karma článku: 3,92 | Prečítané:  1114x

Túžime po krajine, kde môžeme naplno využiť náš potenciál. Zveľaďovať seba a svoje talenty. A to takým spôsobom, aby to bolo prospešné nie len pre nás, ale aj pre naše okolie. Hovorím z pohľadu mladých. Ale aj...

Samozrejme aj z pohľadu našich drahých rodičov, ktorí často odtrhnú z úst sebe a dajú deťom. 

Krajina nespokojnosti

Na miesto zveľaďovania často trieme núdzu. Tí, ktorí majú to šťastie sa jednoducho postavia a odídu. Tí, ktorí tu ostanú závidia jeden druhému. A závidia aj tomu, ktorý odišiel. Závisť sa stala normálnou súčasťou socialného života slovákov. A niet sa čomu čudovať. Stačí sa pozrieť na naše inštitúcie, našu politiku, infraštruktúru, školstvo, zdravotníctvo a strašne veľa iných vecí. Je pochopiteľné, že keď sa niekomu výnimočne darí v tak zaostalej krajine ako je tá naša, v tom druhom vzplanie závisť.

S vašim dovolením by som rád poukázal prečo. A vyjadril svoj názor prečo je politika niečo, čo sa musí dokonca stať vyučovacím predmetom na Slovenských školách.

Radšej rusov...

Je v poriadku, ak sa staršia generácia aj po 29 rokoch, odkedy padol komunizmus vyjadruje, aké krásne to bolo počas komunizmu. Nevidia v demokracii potvrdenie tých hodnôt, ktoré čakali, že sa budú rozvíjať. Dôvody, prečo tak uvažujú sú rôzne a nebudem ich teraz uvádzať. Faktom však ostáva to, že aj my, mladšie generácie, vidíme v Slovenskej demokracii rozmach určitého rodinkárstva. Až priam nejakého malého diktátorstva.

Problém je, že naša demokracia je nerozvinutá. Problémom nie je ona. Problém je to, že ju nerozvíjame. 

Pozrime na našu demokraciu:

- Fico dáva demisiu a kladie si podmienky o budúcom chode štátu (žiaden zákon mu nedáva takúto právomoc),

- Kaliňák oznámi, že podá demisiu, ale v skutočnosti nedoručí prezidentovi demisný list,

- Gašpar do neba volajúco zlyháva vo vyšetrovaní vraždy novinára a na demisiu dôvod nevidí on, a ani jeho nový minister bábkovej vlády,

- ľudia vyjdú do ulíc a Fico ich obviňuje z prevratu,

- na východe nič nie... až na „mia famiglia mafia“... :) ,

- Smer si kupuje ľudí cez sociálne balíčky,

- polícia je nedôveryhodná,

- mladí ľudia utekajú za prácou a za štúdiom do zahraničia,

- zákony pre malých podnikateľov sú tak nastavené, aby ich profit bol čo najmizernejší,

- nemocnice, až na pár výnimiek, ostali nedoknuté z doby Stalina,

- zdravotné sestry pracujú často ako otrokyne,

- plat učiteľov je na smiech a robotníkov ani nehovoriac,

- a keď špeciálny prokurátor poukáže na korupciu ministra, buď príde o prácu alebo začne byť trestne stíhaný.

Vedeli by ste uviesť mnoho iných ďalších príkladov. A toto všetko je výsledok Slovenskej „sociálnej“ demokracie. Smer nevie čo znamená „sociálnej“ ani „demokracie“. Smer vlastne ani nevie, za čo sa bili prvé sociálne politické strany v Európe. Bili sa za práva pre robotníkov. Zakladali prvé odbory. Vytvárali zákony tak, aby to bolo prospešné pre strednú vrstvu. A aj tak, aby každý mal adekvátne zaplatenú prácu. Ako dnes podnikaju malí podnikatelia, ktorí sú súčasťou strednej vrstvy? Tej vrstvy, ktorá dáva najviac práce ľuďom?

Platia dane takmer za každý nádych vo svojom obchode. Vidia, že zákony pre malého podnikateľa sú urobené takým spôsobom, že z každého jedného robia podvodníka. Tí, ktorí sa rozhodnú platiť všetky dane, nechajú svoje podnikanie pretože vidia, že takto nezarobia nič. A tí, ktorí nezaplatia čo by len ten posledný cent, sú prenasledovaní až do hrobu.

Vy, ktorí takto pracujete, viete o čom hovorím. 

Mladosť pochabosť? Nie!

My, mladí, čo na to máme povedať? Sociálny štát sa o nás nestará. Argumenty preberané v školách pochádzaju z čias „súdruhov“. Vnímame, že často nerozvíjame naše talenty. Pretože školský systém to niekedy neumožňuje. Mnohí z nás nevieme čo a kam po škole. Vidíme už teraz, že v práci to budeme mať ťažké. A mnohí z nás sú presvedčení, že život na Slovensku nemá zmysel. Založíme si značku „Za slušné Slovensko“ a súdruhovia nám ho ukradnú. A takto nám kradnú nádej. A keď nám kradnú nádej, kradnú nám výhliadky pre spokojný a šťastný život. Neučia nás čo je to politika. Lebo vedia, že mladí sú sila, ktorá mení politické režimy. Tak nás radšej nechajú utápať sa v nevedomosti. Lenže my máme právo na vedomosť! Daj chlapcovi knihu a zmení svet! Daj ľuďom vzdelanie, a tak zmeníš krajinu! Lebo so vzdelaním prichádza sloboda, so slobodou nádej a s nádejou radosť!

Vláda ľudu

Demokracia je niečo, čo sa vylepšuje, vytvára, posilňuje. Demokracia je niečo, čo je schopné zaručiť pokojný život medzi susedmi, ktorí sa hádajú len preto, lebo ten druhý má viac ako ten prvý. Demokracia! To je niečo, čo je schopné vytvoriť radosť v občanoch krajiny. Azda to naši politici, generácia komunistov, robia? Jasné!

Keď sa vylepšuje demokracia, vylepšuje sa školstvo, zdravotníctvo, justícia atď. A keď sa vylepšujú tieto veci, v krajine je pokoj a blahobyt.

Akú robotu odviedli socialisti na Slovensku? Odpoveď poznáte.

Som presvedčený, že tieto veci napravia len mladí ľudia. Nečakajte zmenu od súčasných politických subjektov. Či už pravicových, či ľavicových. Mnohí z nich, no nie všetci, sú produktom komunizmu, mečiarizmu a rodinkárstva. Budú to mladí, ktorí prevezmú slovo!

Rozhodnutia v politike sú zdrojom všeobecnej nespokojnosti alebo radosti ľudí. A to najlepšie rozhodnutie, ktoré môže politik urobiť je, stať sa umelcom šťastia pre ľudí.

Najvznešenejšie umenie je činiť ostatných šťastnými. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

AUTORSKÁ STRANA PETRA SCHUTZA

Chromá kačka z Kyjeva a zázrak Kažimír (aký bol týždeň Petra Schutza)

Zelenskyj bez parlamentu nič nezmôže.

Kim Čong-un ukončil návštevu Ruska predčasne

Delegácia z KĽDR požiadala o skrátenie návštevy.


Už ste čítali?